התינוק מצונן ומתקשה לינוק- מה עושים?

כשתינוקות יונקים הם נדרשים לסנכרן מציצה, בליעה ונשימה ולכן תינוק שאפו סתום יתקשה בזמן ההנקות. איך אפשר להקל על התינוק?

ראשית ממליצה לקרוא את המאמר שלי בנושא נזלת בתינוקות.
http://www.miripevzner.com/health/-

נוסף לטיפול בנזלת- איך אפשר להקל על התינוק באופן נקודתי בזמן ההנקות?*

1. ניתן לרכוש בבתי מרקחת טפטפות קטנות ולפני ההנקות לטפטף טיפה או שתיים של חלב אם לכל נחיר. חלב אם מרכך את הנזלת ומקל על הוצאתה וכך האף יהיה פנוי יותר והתינוק יוכל לנשום יותר בקלות בזמן ההנקה. חשוב כמובן להקפיד לנקות ולייבש היטב את הטפטפת בין ההנקות ולהחליף את הטפטפות לעיתים קרובות. מדובר במוצר מאוד זול.

2. ניתן לטפטף סמוך להנקה מי מלח, המיועדים לתינוקות. לאחר הטפטוף אפשר לסחוט מאוד בעדינות את האף להוצאת הנזלת. הערה חשובה: אם הפעולה אינה נעימה לתינוק, אין לעשות אותה צמוד מדי להנקה על מנת שהתינוק לא יקשר את ההנקה עם משהו לא נעים, מה שעלול לגרום לכך שיסרב לינוק.

2. ניתן לטפטף על חיתול טטרה טיפה או שתיים של תערובת שמנים אתריים, המויעדים להקלה על הנשימה (דוגמאות לתערובות כאלה שניתן לרכשו בכל פארם והן מתאימות מגיל 3 חודשים הם המוצרים ג'נבול, קרבול ותערובת שמנים מסדרת טפטפים). אחרי הטיפטוף על חיתול בד ניתן להניח אותו על הכתף, כך שהאזור של הטפטוף ימוקם באזור הכתף של האם, והריח יופץ בזמן ההנקה.

3. שינוי תנוחת הנקה- אם את מניקה בתנוחה שבה התינוק נמצא לרוחב הגוף שלך, כלומר תנוחת הנקה שנקראת תנוחה קלאסית, בזמן הצינון תמקמי את התינוק לאורך הגוף שלך בצורה אנכית. בצורה כזאת התינוק נמצא בשיפוע על הגוף שלך ולא שוכב על צד וכך יהיה לו קל יותר לנשום.

מאחלת רק בריאות לכל האמהות ולכל הקטנטים!
מירי פבזנר- רוקחת, יועצת הנקה  ibclc

* האמור לעיל אינו מחליף התייעצות עם רופא ילדים לגבי הצינון ואינו מחליף ייעוץ מסודר עם יועצת הנקה במקרה שאת חווה קשיים בהנקה