מרגישה ירידה בכמות החלב כחודש אחרי הלידה? כמה עובדות על הנקה מבוססת

תחושת מלאות וריקנות מגיל 6 שבועות

השדיים מרגישים ריקים כ 6 שבועות אחרי הלידה- האם זה אומר שאין מספיק חלב?

✅ נתחיל מהסוף ✅- אם את 6-12 שבועות אחרי לידה ואת מרגישה שהשדיים הפכו לפחות מלאים מאשר בשבועות הראשוניםאו שיש לך תחושה שהם רכים יותר ואת מרגישה ירידה בכמות חלב, שיוצאת בשאיבה בין ההנקות או אחרי הנקות- מדובר בסבירות מאוד גבוהה בתופעה נורמלית!

בשבועות הראשונים אמהות רבות חשות מלאות רבה מאוד ואף גודש בשדיים וזה נובע מכך שכמות החלב, שהגוף מייצר טרם הסתנכרנה עם כמות החלב, שהתינוק זקוק לה.

❗לרב סביב גיל 6-12 שבועות (אצל אמהות עם ייצור יתר זה יכול לקחת יותר זמן) כמות החלב מתאימה את עצמה לצרכי התינוק ואז יש פחות דליפות חלב, השדיים מרגישים יות רכים ופחות מלאים והכמות בשאיבה אחרי הנקות או בין ההנקות עשויה לרדת.

זה לא אומר שאת לא מייצרת מספיק חלב! זה אומר שאת לא מייצרת יותר מדי ושהגוף שלך התאים את הייצור לדרישת התינוק 👶.

כמובן שהמדד הטוב ביותר לכך שהכל בסדר וההנקה מתנהלת באופן תקין הוא שקילה. אם את מוטרדת אז כדאי לשקול את התינוק (לא לחכות לתור הבא בטיפת חלב, שיכול להיות רק עוד כמה שבועות).

אם העליה במשקל תקינה- הסירי דאגה מליבך לגבי מידת מלאות השדיים. על מנת לשמר את המצב הטוב מומלץ להמשיך להניק לפי דרישה ולדאוג שיהיו לפחות 8 הנקות ביממה.

הכתוב אינו מחליף ייעוץ מסודר עם יועצת הנקה. אם בנוסף לשינוי במלאות מופיעים קשיים חדשים כגון בכי של התינוק בזמן הנקות או אם העלייה במשקל אינה תקינה יש לפנות לייעוץ מסודר עם יועצת הנקה.