טיולים עם תינוקות

איפה לטייל עם תינוק?

מחפשים מסלולי טיול מעגליים וקלילים שמתאימים לתינוקות ופעוטות?

ריכזתי את כל המסלולים שאהבנו (בגבולות השעה נסיעה מהמרכז).

השתדלתי גם לשלב המלצות על אוכל בסביבה 😊

כל המסלולים קצרים וקלילים. חלקם מתאימים לטיול עם עגלה (ציינתי אילו מהם) והאחרים מתאימים לטיול קליל עם מנשא.

על מנת לקצר השתדלתי להיות תמציתית. תוכלו למצוא עוד מידע על כל אחד מהמקומות באינטרנט.

נתחיל?

☘ יער אילנות- מסלול קליל ומקסים. מתאים לעגלות. אם אתם מטיילים בין אמצע פברואר לאמצע מרץ, מומלץ לשלב את הטיול ביער האילנות עם טיול בשביל האירוסים. יש שילוט מרחבת החנייה של יער האילנות לשביל האירוסים.
איפה אוכלים קרוב? ג'חנון האילנות נמצא ממש מעבר לכביש (חפשו בפייסבוק). אפשר לקנות ולעשות פיקניק ארוחת בוקר.

☘ יער כוכב יאיר- מסלול מקסים. חלקו מתאים לעגלות.

☘ גבעת תום ותומר ליד קיבוץ נגבה- פינת חמד וטיול קליל. איפה אוכלים: ג'חנון החבית מושב תימורים.

☘ פארק עדולם- אפשר לחנות ליד חניון עדולם ופשוט לעלות בדרך עפר שמתחילה קצת לפני האזור עם הנדנדות. הדרך מתחילה בעלייה בכיוון היער ולאחר מכן פונה שמאלה. השביל מעגלי וקצר. מושלם לטיול קליל עם תינוקות קטנים.
בנוסף בפארק יש מסלולים מעגליים ל 2-3 קילומטר שפעוטות, שכבר הולכים יהנו מהם מאוד. (חפשו מידע על מסלול חורבת בורגין ומסלול חורבת מדרס. שניהם מעגליים).
איפה אוכלים: יש דוכן פיתה דרוזית קרוב לצומת האלה ולא רחוק משם יש יקב ומסעדה- משק הס שטרנבך.

☘ תל חדיד- תל מקסים וירוק. מסלול קליל וקצר עולה אל התל (בדרך רואים מערה שהילדים התלהבו ממנה) לאחר מכן ניתן לסגור מעגל- לרדת מהתל ולחזור אל הרכב.
איפה אוכלים? ביער בן שמן כ 4 דקות נסיעה משם יש דוכני אוכל נחמדים בשבתות. שימו בוויז- מלבי לימון יער בן שמן

☘ שמורת ביתן אהרון- מסלול מעגלי שאורכו פחות מקילומטר. בדרך יש עץ חרוב ענק שאפשר לעשות עצירה מתחתיו והפעוטות שבחבורה ישמחו לטפס על הענפים. בשמורה יש הרבה פינות חמד לפיקניק עם מחצלת. חונים בחניה ליד מסעדת סולי סולה בביתן אהרון ומשם עולים במדרגות להתחלת המסלול. יש שילוט.
איפה אוכלים: במתחם ביתן אהרון ישנה מסעדה יוונית מקסימה שנקראת ברקיז ומעדניה עם סנדוויצ'ים מעולים (המעדניה סגורה בשבת).

☘ שביל הפריחה ביער ראש העין- שביל מעגלי של כקילומטר. לא מתאים לעגלות.
ניכנסים ליער ראש העין, פונים עם הכביש ימינה, בצומת ה T שאחרי כן פונים ימינה, עוברים את חניון בצל האקליפטוס, ומיד אחריו פונים שמאלה בצומת ואחרי כ 100 מ' ישנו שער ירוק, חונים לידו בחניון המונגש

☘ גבעת הרקפות בטל שחר- גבעה מקסימה ומרהיבה ביופיה בחורף ובתחילת האביב. מתאימה לטיול קליל עם מנשא.
מהכניסה למושב נוסעים ישר לאורכו וחוצים אותו. ממשיכים עוד ישר, חוצים מסילת רכבת ומגיעים לשלט "שטח פרטי". כעת הגבעה נמצאת משמאלנו. עולים עליה ויורדים מצידה השני ומגיעים ליער המכוסה ברקפות.
איפה אוכלים: בטל שחר נמצאת מחלבת עיזה פזיזה. יש בה משק עם עיזים. הכל מאוד נקי והגדיים נמצאים יחד עם העיזים. אם אתם מטיילים בשבת שימו לב שהמחלבה סגורה בשבת.

☘ גן לאומי תל אפק- פינת חמד קרובה ונחמדה. למי שטרם ביקר- בהחלט שווה ביקור.

☘ גבעת התיתורה ליד מודיעין- מסלול קליל עם הרבה ירוק מסביב. מתאים לעגלות. לא מוצל ולכן לא מתאים לקיץ.

☘ תל גזר- מסלול מעגלי של 1.5 ק"מ. לא מתאים לעגלות. נוף מטורף לאורך כל הדרך. איפה אוכלים: לא רחוק משם במושב שריגים יש מבשלת בירה ודוכן חומוס שפתוחים בשבת.

☘ יער חורשים- נכנסים ליער דרך הישוב נירית ומגיעים לחניון חזי. ממנו יוצא מסלול קליל (לא מתאים לעגלות) של כקילומטר לכל כיוון. היער יפה במיוחד בחודשים ינואר- פברואר.

☘ פארק קנדה- מסלול המעיינות- מסלול קליל ומקסים של ק"מ וחצי לכל כיוון. הוא מתחיל ליד הבריכה של מעיין התמרים. אפשר כמובן לקצר בהתאם להעדפתכם. שימו בוויז- "כחול- פארק איילון דרך עמק המעיינות". בשבתות יש דוכן של פיתה דרוזית קרוב למסלול. בפארק יש אינספור פינות חמד לפיקניק.

☘ שמורת חוף השרון- מסלול מעגלי של כ 2 קילומטר עם נוף עוצר נשימה. לא מתאים לעגלות. איפה אוכלים? מסלול הטיול קרוב למתחם שפיים.

☘ נחל השופט- מסלול טיול קליל. חלק גדול ממנו מתאים לעגלות. מקסים, פסטורלי ועם הרבה הרבה ירוק בעיניים :) איפה אוכלים? יש מספר בתי קפה ביקנעם.

☘ שביל נגיש- נופי נחל קטלב: אם אתם רוצים לבלות בוקר קסום- תסעו לבית קפה "בר בהר" שליד היישוב נס הרים. סמוך לחניון שליד בית הקפה יוצא שביל נגיש, שמתאים כמובן לעגלות. אורך השביל הוא כ 700 מטר. הוא עובר בתוך יער ןנשקף ממנו נוף יפיפה. מומלץ להגיע מוקדם יחסית (סביבות 9) לפני העומס ולהנות גם מארוחת בוקר בבית הקפה המקסים.

☘ שביל יער עמינדב- שביל מונגש לעגלות בתוך יער! אורכו 1.5 ק"מ והוא מתחיל מחניון נופש פעיל ביער. בחניון יש שלט לתחילת המסלול. איך מגיעים? סעו לחרבת סעדים ומשם יש שילוט לחניון נופש פעיל.
איפה אוכלים: נסיעה לא ארוכה תביא אתכם לאבו גוש או לעין ראפה. בשניהם יש מסעדות מומלצות. בנוסף יש מסעדה נחמדה בקרית ענבים

☘ שמורת המסרק- מסלול קליל ומעגלי. לא נגיד לעגלות, אך אורכו פחות מ1.5 ק"מ.מתאים גם בקיץ כי מוצל. איפה אוכלים: נסיעה לא ארוכה תביא אתכם לאבו גוש או לעין ראפה. בשניהם יש מסעדות מומלצות. בנוסף יש מסעדה נחמדה בקרית ענבים.

☘ גן לאומי עין חמד- יש מסלול מונגש לעגלות. גן יפיפה עם מבצר צלבני. מומלץ! נסיעה לא ארוכה תביא אתכם לאבו גוש או לעין ראפה. בשניהם יש מסעדות מומלצות. בנוסף יש מסעדה נחמדה בקרית ענבים.

☘ יער חרובית- ביער יש אזור עם מסלולים המונגשים לעגלות. סמוך לכניסה ליער יש לפנות שמאלה לפארק הלוחם. שם יש 2 מסלולים "שביל הגת" ו "שביל הסלעים" (חפשו באינטרנט מידע מאיפה מתחילים השבילים). מומלץ לשלב את הביקור עם ביקור בתל צפית הקרוב והמקסים.

☘ פארק בריטניה- למטיילים עם פעוטות שהולכים היטב או למטיילים עם מנשא נוח מומלץ מאוד לעשות מסלול שנקרא שביל הבורות והבארות. יש חניון מסודר שממנו יש שלט המורה על תחילת המסלול. אם אתם מעדיפים אופציה קלילה יותר- שימו בוויז תל עזקא. הדרך לתל לא קשה והנוף מהמם.

☘ מעיין אלרואי ופארק העמקים- טיול מושלם לימי הקיץ ולא רק- שימו בוייז דרך קריית עמל, קריית טבעון. מהחנייה יש טיילת, שמתאימה לעגלות ומגיעה עד המעיין. הפעוטות יהנו מאוד להשתכשך במים ומומלץ כמובן לתפוס פינה ולהנות מהחוויה הפסטורלית. משם אפשר להמשיך כ 700 מטר בהליכה שמתאימה לעגלות לעבר הקרונות של תחנת הרכבת המשוחזרת של רכבת אלרואי. הפעוטות שבחבורה יהנו לתפס על הקרונות הצבעוניים.
בנוסף יש מסלול טיול קליל שיוצא מהמעיין לאורך הקישון (לכיוון ההפוך מהרכבת).

☘ שביל אילן בטבעון- מסלול מעגלי של 1.6 ק"מ בתוך עם עץ אלה עתיק והרבה ירוק וטבע.
איך מגיעים לתחילת המסלול? מכביש 75, החוצה את קריית טבעון, יש לפנות בכיכר הבנים צפונה (ימינה לבאים מצומת השומרים) לעבר רחוב אלונים. אחרי 300 מטרים יש לפנות ימינה לרחוב יהודה הנשיא ולאחר מכן שמאלה לרחוב רמז. בקצה רחבת החניה שמימין תראו שלט עץ ועליו כתוב "לעץ האלון". ניתן לחנות ברחוב רמז או להמשיך עם השביל טיפה פנימה עד לשלט המורה על אין כניסה.
איפה אוכלים? יש מספר מסעדות ובתי קפה מומלצים בטבעון. חפשו האינטרנט :)

☘ מערת התאומים- טיול שהוא בגדר חובה עם פעוטות שיכולים ללכת 2 ק"מ (ק"מ לכל כיוון). פחות מומלץ לטיול עם מנשא כי כולל טיפוס על אבנים.
המסלול כולל טיפוס נחמד על אבנים, ביקור במערה עם עטלפים (שימו לב שהמערה סגורה בין נובמבר למרץ) והדובדבן שבקצפת- בסוף המסלול יש מגלשה טבעית שהקטנטנים (וגם הגודלים) מאווווד יהנו להתגלש ממנה. שימו בוויז: חניון מערת התאומים.

☘ מסלול מעגלי בסטף- חונים בחניה התיכונה (שימו בווייז "חנייה תיכונה סטף") ומשם יוצא מסלול מעגלי של כ קילומטר וחצי. מתאים להליכה עם מנשא. נוף מהמם והרבה ירוק לאורך כל הדרך. גם פעוטות שהולכים היטב יהנו מאוד.
קישור להסבר מפורט על המסלול:
http://www.mapa.co.il/%D7%9E%D7%A4%D7%94/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D/53606
איפה אוכלים?
קרוב לשם יש את חוות עזי איתן של שי זלצר. אוהבי הגבינות יהנו מאוד :)
בנוסף אבו גוש, עין ראפה וקרית יערית הם אופציות קרובות.

תהנו!!!